PAZAR YERİ ESNAFINA YELEK VE YAKA KARTLARI DAĞITILDI

Yalova Belediyesi ve Yalova A.Ş,  Yalova İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun son aldığı karar doğrultusunda pazar yerinde tek tip kıyafet ve HES kodlu yaka kartı uygulamasını başlattı.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’u temsilen Başkan Yardımları Fatih Şahin, Ahmet Sarıduman ve Volkan Dadaloğlu pazar yeri esnafına yelek ve yaka kartlarını dağıttı. Başkan Yardımcıları pazar yeri esnafına hayırlı işler dilerken, esnafın sorunlarını da dinledi. Önümüzdeki günlerde yapılacak düzenlemeler hakkında da esnafa bilgiler paylaştı.

Pazar Yerinde Tek Tip Kıyafet Uygulamasına Geçildi

Dağıtım sonrası Başkan Yardımcısı Fatih Şahin konu ile ilgili şu bilgileri verdi; “Belediyemiz bünyesinde pazar yerlerinin sevk ve idaresini sağlayan Yalova A.Ş. ve Pazarcılar Odası’nın da katılımıyla alınan karar doğrultusunda esnafımıza yeni düzenlemeye ilişkin materyalleri dağıttık. Başkan Vekilimiz Mustafa Tutuk’u temsilen başkan yardımcıları olarak bizler bu programa iştirak ettik. Yalova İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda tek tip kıyafet ve HES kodlu kimliklerle pazarcı esnafımız ile alışverişe gelen vatandaşlarımızı ayırt edebileceğiz. Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde vatandaşlarımızın ve esnafımızın da bizler kadar hassas olmaları temennimiz” dedi.

Etkinlik sonunda, Yalova Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Orhan Seyfi Kalyoncu pazar esnafı adına Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Başkan Yardımcıları Fatih Şahin, Ahmet Sarıduman, Volkan Dadaloğlu ve Yalova A.Ş. Genel Müdürümüz Celal Özel’e bu uygulamadan dolayı teşekkür etti.