YÜRÜYEN KÖŞK KAFE’DE ÇALIŞMAYA BAŞLADILAR

ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLER YÜRÜYEN KÖŞK KAFE’DE ÇALIŞMAYA BAŞLADILAR

Yalova Belediyesi, iştiraki olan Yalova A.Ş bünyesinde hizmet veren Engelsiz Kafe’de istihdam edilen özel gençler farklı iş deneyimi kazanmaları amacıyla Yürüyen Köşk Kafeterya’da hizmete başladı.

Engelsiz Kafe’de pandemi tedbirleri kapsamında çalışmaya ara veren ve normalleşme sürecine geçilmesinin ardından yeniden çalışmaya başlayan özel gençler, ‘Çalışma Hayatına Uyum ve Kaybedilen Sosyal Becerileri Geri Kazanma’ projesi kapsamında rotasyonlu olarak koordinatörleri eşliğinde Yürüyen Köşk Kafeterya’da çalışmaya başladılar.

Yapılan rotasyon ve çalışmalar hakkında bilgiler veren Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk; “ Özel çocuklarımıza yönelik projeyle Belediyemizin Engelsiz Kafe’de çocuklarımız çalışarak kendi ayakları üzerinde durabilen, kendilerini iyi ifade edebilen bağımsız bireyler olmasını hedefliyoruz. Projenin amaçlarından bir tanesi de onların sosyal hayatın yanı sıra iş hayatına kazandırılması. Pandemi sonrası özel gençlerimizin hayatlarını çeşitlendirmek, değişik ortamda değişik bireyler ile iletişim kurmalarını sağlamak, aynı zamanda sosyolojik acıdan toplumun diğer bireyleri tarafından ayrımcılık yaratılmasını engellemek için böyle bir çalışma başlattık. Proje kapsamında, yaşanılan pandemi sonrası gençlerimizin evlerinde geçirdikleri süreci iş ve sosyal hayatta geri kazanmalarını amaçladık. Özel gereksinimli bireylerimiz için sadece Engelsiz Kafe’ de değil, fırsat verildiği takdirde değişik çalışma ortamlarında toplumun diğer bireyleri ile birlikte becerilerini gösterebilecekleri ortamlar oluşturulması ve topluma kazandırılması hedeflemekteyiz.” dedi.