İŞTE YALOVA’DA +1 FARK YARATAN ÖZEL ŞEFLER…

Yalova Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle

Engelsiz Cafe de bir etkinlik düzenledi. Yapılan farkındalık etkinliğinde, down sendromlu çocuklar aşçı önlüklerini giyerek, mutfakta hünerlerini sergilediler. Yalova’da adeta MasterChef tadında yapılan kutlamalara Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk da katıldı.

Yalova’da, +1 lezzet kapsamında 18 down sendromlu çocuk ve aileleri farkındalık etkinliğinde bir araya geldiler. Önce şef önlüklerini giydiler, ardından şapkalarını taktılar. +1 fark yaratan özel şefler, kendi elleriyle pizza açtılar.

MasterChef Tadında Etkinlik…

Yalova’da yaşayan down sendromlu çocuklar yapılan etkinlikte önlüklerini giyerek önce aşçı oldular. Ardından kendi elleriyle hazırladıkları pizzalara not verdiler. Bin bir emekle hazırlanan +1 pizzalar birbirinden lezzetliydi.

Tutuk, “Pizzalar +1 Lezzetli…”

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Bugün 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü. Bizler de belediyemiz olarak, evlatlarımızla çocuklarımızla birlikte bu farkındalığı göstermek için pizza etkinliği düzenledik. Çocuklarımızla birlikte karışık pizzalarımızı yaptık. Pizzalarımız +1 lezzetli. Hep birlikte pizzalarımızı yapıp, pişirdik. Bu vesile ile tüm çocuklarımızın ve ailelerimizin gününü kutluyorum” dedi.

Down Sendromlu Bir Çocuğun Annesi Olmaktan Gurur Duyuyorum

Nihal Çelebi; “bizim burada olmamızın sebebi, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü. Yalova Belediye Başkanımızın düzenlemiş olduğu etkinliğe geldik. Burada çocuklarımızın hayatını, yaşamını anlatacağız. Benim 3 çocuğun var. Ortanca çocuğum down sendromlu ve 7 yaşında. Çocuklarımızı ayırmamalıyız. İlgiye, sevgiye, alakaya ihtiyaç duyuyorlar. Hani toplum olarak da dışlamamanızı rica ediyoruz. Böyle çocuklarımızı toplumumuza kazandırmayı rica ediyorum. Çocuklarımız bizim canımız. Pişman değilim iyi ki dünyaya getirmişim. Hiçbir zaman da olmadım. Annesi olarak da çocuğumla gurur duyuyorum ve duyacağım da. Tek isteğim çocuklarımızı böyle topluma kazandırmak. Toplumda dışarı itmemek.”

Sübhan Özdemir; “Bütün çocukların içine girsin istiyoruz. Telefon açtılar gelin katılın dediler geldik bizde, Çocuklarımız birlik olsun istedik. Bu güzel organizasyon için teşekkür ederiz.”

Yapılan farkındalık etkinliğine, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, down sendromlu çocuklar ve aileleri katıldı. Program sonunda günün anısına pasta kesildi. Ardından çocuklar yapılan etkinlikte gönüllerince eğlendiler.